Redeschiderea bisericilor din Dortmund pentru slujbe pe data de 10 Mai 2020

Hristos a inviat!

Dragii mei,

cu bucurie am aflat de hotararea autoritatilor din Landul nostru NRW de a redeschide pentru credinciosi bisericile incepand cu data de 1 Mai. In orasul Dortmund, toate bisericile, au hotarat sa-si deschida portile pentru credinciosi incepand cu data de duminica 10 Mai, dupa ce fiecare biserica prezinta un concept de igiena si organizare, pe care sa-l puna in practica pana la acea data.

Din aceasta cauza si duminica 3 Mai voi suji liturghia fara prezenta Dumneavoastra fizica, insa in duh de rugaciune cu toti cei care se vor ruga impreuna cu noi acasa incepand cu ora 10.

Detalii legate de Sfanta Liturghie din data de 10 Mai si prezentarea regulilor de igiena si organizare vor fi publicate la inceputul saptamanii. Cu putina rabdare, vom avea iar bucuria de a fi impreuna la sfintele slujbe.

Pr Ispas Ruja

Bine aţi venit!

Parohia noastră cu hramul "Sfântul Dimitrie cel Nou" este constituită ca organizatie nonprofit (Verein) şi este finanţată prin contribuţia şi donaţiile generoase ale câtorva dintre membrii comunităţii noastre. Ne-am bucura să vă ştim şi pe d-voastră printre generoşii donatori. Vă mulţumim şi Dumnezeu să vă răsplătească generozitatea.

Cont bancar:
Rumänisch-Orthodoxe Kirchengemeinde "Der Heilige Demetrios der Neue" e.V., Volksbank Dortmund

IBAN:
DE48441600142470001000

BIC:
GENODEM1DOR

Slujbele au loc la adresa
Steinkühlerweg 217,
44263 Dortmund. 

Paroh: Pr. Dr. Ispas Ruja,
Tel: 0231-1309305
Mobil: 0176-23212703
E-mail:  ispas24@yahoo.com

Arhive